הדרך לבנייה נכונה של חברה משפחתית איתנה

הכלים שיאפשרו לעסק המשפחתי לעלות על דרך המלך, ולהתמודד בהצלחה עם אתגרי העשור הראשון לקיומו

כמו כל עסק, גם העסק המשפחתי נאלץ להתמודד עם אתגרים רבים בתחילת דרכו: עליו ליצור מודל עסקי, לבנות אסטרטגיה, לייצר זרם קבוע של לקוחות באמצעות תהליכי שירות ומכירה ועוד. לצד פעולות אלו, העסק המשפחתי מתמודד עם מגוון אתגרים הייחודיים לו: אתגרים שצצים כאשר מופר האיזון בין השאיפות האישיות של בני המשפחה, לבין המטרות העסקיות. כאשר מערכות היחסים בתוך המשפחה פוגעות בהתנהלות העסקית, מובילות לתפקוד לקוי ופוגעות בתהליך קבלת ההחלטות, העסק עלול לעמוד בפני סכנות רבות.

ולכן, בנייה נכונה של התשתיות העסקיות והמשפחתיות בשנים הראשונות הינה קריטית להצלחת העסק. יתרה מכך, עסק משפחתי העולה על המסלול, משגשג לאורך זמן ונחשב לרווחי יותר ביחס לעסקים אחרים.

על מנת למקסם את הפוטנציאל של העסק המשפחתי ולצלוח את האתגרים המאפיינים את התנהלותו בעשור הראשון לחייו, פיתחתי את אסטרטגיית "להעריך מחדש, לחשוב מחדש, להתאים מחדש" (קישור לדף השיטה): גישה המבוססת על הכלים שרכשתי בתפקידים בכירים בחברות משפחתיות, ועל מומחיות בליווי עסקים משפחתיים.

ליווי אישי

בניית תכנית פעולה ויישומה בעסק המשפחתי צעד אחר צעד, תוך הקניית מיומנויות עסקיות, אישיות ורגשיות לשיפור ביצועים.

סדנאות מעשיות

מתן כלים לטיוב התנהלותו של העסק המשפחתי, במסגרת מפגשים קבוצתיים התפורים לצרכי הארגון.

הרצאות העשרה

מעניקות לעובדים ולמנהלים נקודת מבט שונה על המתרחש בעסק המשפחתי.

inbal1אודותיי

ההכרות המעמיקה עם עולם העסקים המשפחתיים, החלה במסגרת מגוון תפקידים בכירים שמילאתי בחברות משפחתיות. בעזרת הכלים שרכשתי בחברות אלו, הבנתי אילו פעולות צריך לבצע ברמה הרגשית והעסקית למען ההצלחה העסקית. השילוב בין תובנות אלו למומחיות באימון אישי ובייעוץ עסקי, הוביל לפיתוח אסטרטגיה ייחודית שמתווה את הדרך לשגשוג המיוחל של העסק המשפחתי.

למקסום ביצועי העסק המשפחתי: